طرز نگهداری شیره

طرز نگهداری شیره

شیره فرآورده ای با ارزش غذای بالاست و به دلیل مزه شیرین،مطبوع و ملایم،در نان های محلی،شیربرنج،فرنی،حلوا و به خصوص ارده به کار می رود.هر چند شیره دارای ریزمغذی های مختلفی است و مصرف آن قند و شکر ارجحیت دارد اما ماده ای کاملا شیرین و پر کالری است و باید حد اعتدال در مصرف آن حتی برای افراد سالم هم رعایت شود. هر چه شیره غلیظ تر باشد،قندهای موجود در آن هم بیشتر است.مثلا قندهای موجود در یک پیاله شیره ی غلیظ، به مراتب بیشتر از قندهای موجود در یک پیاله شیره رقیق است زیرا تبخیر آب باعث باقی ماندن قند بیشتری در شیره می شود.بنابراین میتوان گفت شیره های رقیق تر،آب بیشتر و قند کمتری دارند.

طرز نگهداری شیره
شیره ها دارای رطوبت بسیار کم و قند بسیار زیادی هستند پس شرایط رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها در آنها وجود ندارد.برای نگهداری شیره نیازی به یخچال نیست و می توان آن را مدت ها در محلی خشک و دور از تابش میتقیم آفتاب نگهداری کرد ولی اگر شیره در یخچال نگهداری شود،مدت زمان ماندگاری آن بالاتر می رود و اشکالی در این کار وجود ندارد.
اگر شیره تان مدتی در خانه ماند و خورده نشد،با صرف کمی ذوق و خلاقیت می توانید موارد استفاده گوناگونی برای آن بیابید.به عنوان مثال می توانید با ان انواع شربت ها و یا حتی مربا درست کنید.همدانی ها با هویج و با استفاده از شیره به جای شکر،مربای هویجی درست می کنند که خیلی تعریفی است.همچنین اگر شیره تان در فصل سرما خورده نشدو به فصل گرما رسیدید،نگران نشوید و آنرا دور نریزید،فقط با سرکه بجوشانیدش سرکه شیره درست کنید تا با اینکار بهترین شربت ضد عطش را برای خود و افراد خانواده تان فراهم نمائید.

چند نکته
الف) شیره را لازم نیست حتما در یخچال نگهداری نمایید ولی بهتر است جای آن خشک و حنک و به دور از تابش آفتاب نگه دارید تا مزه اش زودتر از موعد تغییر نکند.

ب) فرو بردن قاشق خیس یا نگه داشتن شیره در جای مرطوب باعث پایین آمدن کیفیتش می شود و به غیر از رقیق شدن،مزه اش هم تغییر میکند.

ج) ماندگاری شیره در ظروف پلاستیکی بیشتر از ماندگاری آنها در ظروف فلزی است،پس بهتر است آن را در همان ظروف پلاستیکی تولید کارخانه نگه دارید و در مواقع لزوم به اندازه ی مصرفتان آن را داخل ظرف دیگری بریزید.